Program Committees

Honorary Chairs

Francisco López Hernández  (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Salvador Noriega Morales, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Luis Ricardo Vidal Portilla, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)

General Chairs

Ricardo Rodriguez Jorge, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Diego Moisés Almazo Pérez , (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Jolanta Mizera-Pietraszko, (Opole University,  Poland)

Local Organizing Chairs

Vianey Torres Argüelles, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Erwin Adán Martínez Gómez, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Javier Molina Salazar, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Roberto Romero López, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)

Exhibition Chairs (To be updated)

Lázaro Rico Pérez, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
David Atayde Campos, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Raul Ñeco Caberta, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Alfredo Villanueva Montellano, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)

Program Chairs (To be updated)

Manuel de Jesús Nandayapa Alfaro, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Ángel Flores Abad, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Ángel Israel Soto Marrufo, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Israel Ulises Ponce Monarrez,(Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Luz Angélica García Villalba,(Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Luis Carlos Méndez González,(Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)

Publicity Chairs (To be updated)

Alejandro Alvarado Iniesta, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Jesús Andrés Hernández G., (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Luis Gonzalo Guillén Anaya, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Manuel Iván Rodríguez B., (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Juan Carlos Olivares Rojas (Technologic Institute of Morelia)
Alejandro Loya Puga, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)

International Program Committee (To be updated)

Ángel Flores Abad, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Ezendu Ariwa (University of Bedfordshire, United Kindom)
Francis Li (University of Salford, Manchester, UK)
Grzegorz Kołaczek (Wroclaw University of Technology, Poland)
Jiri Bila,  (Czech Technical University in Prague, Czech Republic)
Ke Liao (University of Kansas, USA)
Manuel de Jesús Nandayapa, (Autonomous University of Ciudad Juarez, Mexico)
Mohamed Elgendi (University of British Columbia, Canada)
Nghien N. B., (Hanoi University of Industry, Vietnam)
Pascal Lorenz (University of Haute Alsace, France)
Pit Pichappan, (Al Imam University, Saudi Arabia)
Tan Kay Chen (National University of Singapore, Singapore)
Yao-Liang Chung (National Taiwan Ocean University, Taiwan)
Yi Pan (Georgia State University, USA)
Zbigniew Lipiński (Opole University, Poland)

Student support

Melisa Estefanía Prado Carrillo
Diana Abigail Macharigüe Hernández
Clarissa Favela Belmontes
Diana Cecilia Galván Bolaños
Ana Paola Martínez Castellanos
Nallely Masso Castañeda
Laura Pamela Castro Sánchez
Emily Jaqueline Hernández Urbina